Pożegnanie

Dr Andrzej Barczyk

Dr Andrzej Barczyk

Żegnamy dzisiaj naszego Przyjaciela, Kolegę i wysokiej klasy lekarza i diagnostę z zakresu profesjonalnej ultrasonografii dr Andrzeja Barczyka.

Ogromnie nam smutno i źle stojąc przy jego trumnie ze świadomością, że już nigdy w naszym ziemskim wędrowaniu nie zobaczymy Doktora Andrzeja najczęściej uśmiechniętego, pilnie słuchającego co mamy do powiedzenia, sypiącego dowcipami, niepoprawnego optymistę, osobę z którą chciałoby  się  jak najdłużej przebywać i cieszyć się Jego obecnością.
Żegnamy dobrego człowieka, członka i założyciela Polskiego Towarzystwa ultrasonograficznego, członka jego władz statutowych, jednego z pierwszych w Polsce najwyższego poziomu ultrasonografistów.
Jest i pozostanie w naszej pamięci.
Głęboko wierzymy, że dołączył do znakomitego grona polskich ultrasonografistów, którzy odeszli przed Nim – Jego nauczyciela Profesora Zbigniewa Kalinę, Jego mentorkę Docent Ewę Bażko, Jego najbliższego przyjaciela Doktora Jana Małczaka i innych, którzy na tym świecie byli zafacynowani ultrasonografią, tak jak był Doktor Andrzej.
Żegnamy Cię Jędruś i jest nam smutno. Tyle spotkań i zdarzeń ultrasonograficznych. Nie było Cię we Włocławku gdzie dowiedzieliśmy się o Twojej chorobie. Kolejne spotkania w tym roku Tarnów, Olsztyn, Mielec bez Ciebie będą inne. Wierzymy, bo to nam zostało, że będziesz z nami, tak jak my będziemy z Tobą. Odpoczywaj Przyjacielu w pokoju i czekaj na nas, z całą pewnością się spotkamy.
Odszedłeś za szybko bo tak szybko odchodzą Ci, których kochamy.
I jeszcze coś od siebie, bardzo osobistego. Wniosłeś Jędruś w moje życie optymizm, dobre zdarzenia, humor i wiarę, że warto być prawdziwym facetem. Stokrotne dzięki. Bez Ciebie mój świat byłby inny i uboższy. To wielka sprawa mieć przyjaciela takiego jakim Ty byłeś.
Resztę co jest głęboko osobiste powiem Ci w mojej modlitwie.
 
Żegnaj Doktorze, żegnaj przyjacielu
Jesteś z nami a my z Tobą
Wiesław Jakubowski
w imieniu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego
i polskiej społeczności ultrasonograficznej


Kwartalnik
„Journal of
Ultrasonography”

 

jest oficjalnym organem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Czasopismo kierowane jest do lekarzy różnych specjalności zajmujących się ultrasonografią. W „Ultrasonografii” publikowane są prace oryginalne, poglądowe i kazuistyczne, a także zapowiedzi zjazdów...

więcej

sie

Aktualności


2017-03-03r
Grupa Robocza ds. Standardów Diagnostyki Ultrasonograficznej Chorób Płuc
Szanowni Państwo, W dniu 21.01.2017 w Warszawie odbyło się I Interdyscyplinarne Spotkanie Grupy Roboczej ds. Standardów Diagnostyki

2015-02-21r
Sekcja Studentów i Młodych Lekarzy Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego
Z przyjemnością informujemy, że dnia 21 lutego 2015. w Gdańsku została utworzona Sekcja Studentów i Młodych Lekarzy Polskiego
© 2012 Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt & cms: www.zstudio.pl